Jak aktywna praca pomaga zmniejszyć stres w miejscu pracy?

Stres w miejscu pracy to problem, który wydaje się być stary jak wzgórza i nie wydaje się, aby kiedykolwiek miał zniknąć. Oczywiście stres jest również związany z sytuacjami zewnętrznymi, takimi jak obecna pandemia Covid-19 i wszelkie stresory, z którymi możesz mieć do czynienia w domu.

Wszystko to może łatwo zjeść czas, który spędzasz we współczesnym biurze i spowodować, że poczujesz się pod presją lub przytłoczony.

Pracodawcy z pewnością otwierają oczy na znaczenie radzenia sobie ze stresem w miejscu pracy, ale niektóre z łatwiejszych technik zarządzania są w rzeczywistości jednymi z najbardziej skutecznych. Na przykład, czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, że bycie bardziej aktywnym w biurze może pomóc Ci w codziennym zarządzaniu stresem?

Ćwiczenia są korzystne na tak wielu poziomach. Nie tylko pomaga utrzymać zdrową wagę, obniżyć ryzyko rozwoju chorób serca i zwalczać inne zagrożenia dla zdrowia, takie jak depresja, lęk i cukrzyca, ale może również pomóc w pozbyciu się stresu.

Pamiętaj, że pracownicy biurowi są klasyfikowani jako prowadzący siedzący tryb życia. Jest to dość obraźliwe, jeśli jesteś dość aktywny poza biurem, może iść na siłownię, ale ilość czasu spędzonego w fotelu biurowym jest wystarczająca, aby zrobić szkody. W związku z tym, bycie bardziej aktywnym w biurze jest korzystne na wielu różnych poziomach.

Co to jest aktywna praca?

Aktywna praca oznacza, że wstajesz i ruszasz się więcej w ciągu dnia. Oznacza to również, że korzystasz z określonych rodzajów mebli biurowych, które pomagają Ci być bardziej aktywnym podczas wykonywania codziennych zadań. Na przykład, biurka z wysokością mogą być idealne do tego celu, ponieważ rutyna siedzenia i stania jest klasyfikowana jako ćwiczenie, a zatem pomaga Ci złapać związane z tym korzyści.

Istnieją również inne opcje, takie jak spotkania na stojąco, spotkania na piechotę, aktywne metody siedzenia i ogólnie więcej ruchu, np. korzystanie ze schodów zamiast z windy. Chodzi o to, aby być świadomym tego, ile się ruszasz i ile ćwiczeń otrzymujesz. Im więcej się ruszasz, tym lepiej się poczujesz i tym lepiej poradzisz sobie ze stresem w tym samym czasie.

Widzisz, ćwiczenia pomagają odwrócić uwagę twojego umysłu od tego, co cię stresuje. Skłania również twój mózg do uwalniania hormonów dobrego samopoczucia i endorfin, które pomagają zwalczać negatywne uczucia związane ze stresem.

Oczywiście nie możesz biegać w maratonach podczas dnia pracy, więc sprawdź te subtelne pozy jogi, które możesz wypróbować w czasie przerwy, aby pomóc wypędzić stres ze swojego dnia.

Źródło - https://www.wrike.com/blog/7-exercises-reducing-stress-infographic/

Możesz nawet pracować w grupie ze swoimi kolegami i urządzić improwizowaną sesję jogi - to naprawdę wzmocni ducha zespołu i pomoże pozbyć się stresu jako całości.

Wstawanie i więcej ruchu to coś, co wszyscy powinniśmy robić, niezależnie od tego, czy czujemy się pod wpływem stresu, czy nie. Jednak kiedy stres bierze górę, bardzo łatwo jest uniknąć robienia czegokolwiek innego niż siedzenie i martwienie się o problem. W takim przypadku skorzystaj z naszej rady i popchnij się do większej aktywności. To mała taktyka, która przyniesie duże korzyści i z pewnością odsunie Twój umysł od problemu i skieruje go w bardziej pozytywnym kierunku.

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon: 503-458-238

Email: kontakt@startuproadshow.pl

Adres

00-008 Warszawa 
ul. Tarnowska 4 

Godziny pracy

pn - pt 8:00 - 16:00 

Misja firmy

Zajmujemy się doradztwem w urządzaniu przestrzeni biurowych. Na naszej stronie znajdziecie Państwo wiele ciekawych i przydatnych artykułów związanych z organizacją przestrzeni  biurowej i ergonomią pracy. Zapraszamy do miłej lektury!

Polecamy