Co to jest CAD i jak może pomóc w projektowaniu biura?

Technologia z pewnością opanowuje świat, a jeśli chodzi o projektowanie wysokiej jakości biur i ustalanie, gdzie umieścić wszystkie oferowane meble biurowe, CAD jest z pewnością bardzo pomocnym narzędziem.

CAD to Computer Aided Design (projektowanie wspomagane komputerowo), a jeśli chodzi o odnawianie i projektowanie przestrzeni (wewnętrznych i zewnętrznych), jest to narzędzie 3D, które jest stale używane. Zamiast zgadywać, np. "hmm, czy te współczesne biurka będą pasować do tej przestrzeni?", oprogramowanie CAD pozwala projektantom biur, architektom, inżynierom i projektantom konstrukcji projektować, szkicować i wiedzieć na pewno, co gdzie będzie pasować, jak najlepiej wykorzystać przestrzeń i w rezultacie oszczędzać koszty.

CAD jest szczególnie przydatny w przypadku dużych przestrzeni biurowych i może pomóc firmom w podjęciu decyzji o rodzajach nowoczesnych systemów biurowych, które mogą być wdrożone po drodze. Wszystko to ma bezpośredni wpływ na morale i wydajność, ponieważ biuro zaprojektowane w najbardziej optymalny sposób zawsze będzie o wiele przyjemniejszym miejscem pracy!

Korzystanie z tego typu oprogramowania może również pomóc w planowaniu obszarów wykraczających poza główną przestrzeń biurową, takich jak stołówka, recepcja, lobby itp. Oznacza to, że można znaleźć najlepsze rodzaje nowoczesnych mebli do holu, które będą pasować do danego obszaru i zapewnią właściwe wykorzystanie powierzchni.

AutoCAD został po raz pierwszy wydany w grudniu 1982 roku. Technologia z pewnością poszła do przodu w ciągu ostatnich kilku dekad!

Życie przed AutoCAD-em

To zdjęcie zostało zrobione w latach 80-tych w Boeingu. Inżynierowie projektujący skrzydła samolotu na papierze.

 

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon: 503-458-238

Email: kontakt@startuproadshow.pl

Adres

00-008 Warszawa 
ul. Tarnowska 4 

Godziny pracy

pn - pt 8:00 - 16:00 

Misja firmy

Zajmujemy się doradztwem w urządzaniu przestrzeni biurowych. Na naszej stronie znajdziecie Państwo wiele ciekawych i przydatnych artykułów związanych z organizacją przestrzeni  biurowej i ergonomią pracy. Zapraszamy do miłej lektury!

Polecamy