Jak urządzić wysokiej jakości biuro, nie wydając fortuny

Jeśli chodzi o stworzenie atrakcyjnego, pomocnego i wygodnego miejsca pracy dla Twoich pracowników, dobrym rozwiązaniem jest wysokiej jakości biuro. Nie musisz koniecznie wydawać pieniędzy i kupować najnowocześniejszych elementów wyposażenia, ale komfort i wsparcie, a także styl muszą być w centrum wszystkiego, co robisz.

Wybierając odpowiednie meble biurowe, wiele firm popełnia poważne błędy. Zbytnio szaleją i decydują się na elementy, które może i wyglądają dobrze, ale tak naprawdę nie spełniają żadnej funkcji. Dla porównania, niektórzy idą w drugą stronę i wybierają elementy, które są funkcjonalne, ale wyglądają okropnie. Klucz tkwi w planowaniu, a kiedy określisz swój budżet oraz rodzaj przestrzeni, którą chcesz zaprojektować, jesteś na dobrej drodze do stworzenia biura wysokiej jakości, bez wydawania wszystkich oszczędności firmy.

Wysokiej jakości biura wymagają wielu przemyśleń

Istnieją drobne elementy, które można wprowadzić do biura, aby zmienić je z "hmm" w "wow", a wszystko sprowadza się do wcześniejszego przemyślenia. Na przykład biophilic office design jest obecnie bardzo popularnym trendem i choć niektóre z bardziej zaawansowanych biur mogą wyglądać, jakby ich zaprojektowanie kosztowało fortunę (tak było), istnieje wiele rozwiązań, które można wykonać znacznie taniej, a mimo to osiągnąć ten sam efekt.

Jest to sztuka włączania natury do przestrzeni biurowej, a w rezultacie także czerpania korzyści zdrowotnych związanych z zielenią! Można to zrobić za pomocą kilku bardzo starannie rozmieszczonych roślin, zielonej kolorystyki i maksymalnego wykorzystania przestrzeni okiennej. Jeśli dodasz do tego kilka nowoczesnych akcentów, takich jak szklane biurka lub szklane stoły konferencyjne, uzyskasz naprawdę imponujący wystrój!

Wybierając zestawy mebli, zamiast pojedynczych elementów, możesz mieć pewność, że wszystko jest do siebie dopasowane, a ponadto często możesz zaoszczędzić na nich pieniądze, jak na przykład w przypadku naszej pięknej serii Ligni, obejmującej stoły do sal konferencyjnych, biurka z ławkami, stoliki kawowe, szafki do przechowywania i rozwiązania do siedzenia. Jak widać, stworzenie wysokiej jakości biura może być tak proste, jak dopasowanie wszystkiego!

Funkcjonalność, harmonia, wygoda i wsparcie to główne elementy procesu myślowego. Ergonomiczne krzesła są fantastycznym dodatkiem dla pracowników, którzy spędzają długi czas pracując przy komputerze i mogą nadać wnętrzu biura naprawdę modny wygląd.
Wybierając biurka w kształcie fali (zobacz nasze serie Smart, Destiny, Entity, Shadow) i wieszając na ścianach kilka starannie dobranych dzieł sztuki, można w prosty sposób zmienić wygląd biura ze zwykłego na nowoczesny.

Istotne jest również zapewnienie właściwego rozmieszczenia wszystkich urządzeń, np. drukarek w niewielkiej odległości od osób, które ich potrzebują, ale nie na tyle blisko, by powodować hałas. Wszystko jest kwestią inteligentnego planowania.

Poza główną powierzchnią biurową

Możesz mieć najnowocześniejsze biuro w okolicy, ale to nic nie da, jeśli nie będzie pasowało do reszty budynku. Ważny jest motyw przewodni, a to oznacza rozszerzenie go na sale konferencyjne, recepcję, stołówkę i lobby.

Dobrej jakości sala konferencyjna jest inspirująca i wygodna, dlatego warto pomyśleć o różnych rodzajach mebli, takich jak okrągły stół do sali konferencyjnej, a nie zwykły długi, lub o modułowych stołach do sali konferencyjnej, które można spakować i przenosić, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. To jest właśnie najwyższa elastyczność!

Miejsce pracy recepcji z pewnością powinno znaleźć się na wysokiej pozycji na liście Twoich priorytetów, ale nie musi to oznaczać utraty pieniędzy. Czyste i schludne, eleganckie i nowoczesne - to są niezbędne elementy, jak również upewnienie się, że ogólny projekt pasuje do tego, co reprezentuje Twoja firma. Oczywiście Twój recepcjonista powinien być zawsze pomocny i uśmiechnięty!

Projektowanie wysokiej jakości biura nie musi wiązać się z wielkimi remontami i ogromnymi wydatkami finansowymi, może po prostu polegać na starannym planowaniu, starannym doborze elementów i rozmieszczeniu wszystkiego w najbardziej odpowiedni sposób.

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon: 503-458-238

Email: kontakt@startuproadshow.pl

Adres

00-008 Warszawa 
ul. Tarnowska 4 

Godziny pracy

pn - pt 8:00 - 16:00 

Misja firmy

Zajmujemy się doradztwem w urządzaniu przestrzeni biurowych. Na naszej stronie znajdziecie Państwo wiele ciekawych i przydatnych artykułów związanych z organizacją przestrzeni  biurowej i ergonomią pracy. Zapraszamy do miłej lektury!

Polecamy