Czy biuro przyszłości stanie się kiedykolwiek całkowicie zdalne?

W dzisiejszych czasach tak wiele słyszymy o elastycznej pracy, że łatwo jest założyć, że każdy ją wykonuje.

Praca w domu, praca zdalna, elastyczny czas pracy - lista jest długa. Zmiana sposobu pracy, aby dostosować ją do życia domowego i osobistych pragnień, to świetny pomysł, ale nie każdemu odpowiada. Jeśli więc obawiasz się, że pracownik biurowy przyszłości będzie przez cały czas całkowicie zdalny, możesz się uspokoić!

Praca zdalna jest świetną opcją dla wielu osób i jest również korzystna dla biznesu. Kiedy pracownicy składają wniosek o elastyczny czas pracy i proszą o pracę zdalną, zazwyczaj dzieje się tak dlatego, że mają obowiązki w domu, które chcą wypełnić, kontynuując pracę, lub dlatego, że chcą mieć swobodę podróżowania podczas pracy. Chociaż firmy mają prawo odrzucić prośbę o pracę zdalną lub inny rodzaj elastycznej pracy, nie zawsze jest to w ich najlepszym interesie.

Jeśli chcesz zatrzymać swoich doświadczonych pracowników, czasami lepiej jest dać im to, czego chcą, w granicach rozsądku.

Czy oznacza to jednak, że wszyscy będą pracować zdalnie lub z domu? Nie.

Niektórzy ludzie po prostu wolą pracować we współczesnym środowisku biurowym i jest mało prawdopodobne, aby to się zmieniło również w scenariuszu biura przyszłości. Przyszłe biuro będzie prawdopodobnie bardziej swobodnym miejscem, w którym część pracowników będzie pracować zdalnie, niektórzy będą pracować z domu przez cały czas, niektórzy przez część czasu, a wielu będzie pracować w biurze zaprojektowanym tak, aby ułatwić życie i uprzyjemnić pracę. Wszystko to oznacza, że komunikacja jest bardziej istotna niż kiedykolwiek wcześniej.

Aby zapewnić, że wszyscy pracują na tej samej stronie, wszyscy są poinformowani o tym, co się dzieje, a menedżerowie mogą łatwo skontaktować się z pracownikami w razie potrzeby, musi istnieć metoda komunikacji, która jest praktycznie odporna na awarie lub tak bliska, jak to możliwe. Pracownicy zdalni muszą również utrzymywać otwartą komunikację przez cały czas, aby zapewnić, że nie pojawią się problemy.

Jeśli chodzi o spotkania zespołu, jest to również łatwo dzięki zastosowaniu technologii biurowej. Oznacza to, że będziemy używać Zoomu i innych wideokonferencji, aby zebrać wszystkich wirtualnie, a tym samym utrzymać silnego ducha zespołu.

Tak więc biuro przyszłości będzie prawdopodobnie inne niż obecnie, jeśli chodzi o liczbę osób siedzących przy biurkach, ale nie oznacza to, że całkowicie zniknie. Nigdy nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi, jeśli chodzi o to, jak ludzie lubią pracować, i lepiej jest być elastycznym w zakresie oferowania różnych metod, niż zmuszać ludzi do przestrzegania jednego zestawu zasad. Tak właśnie może zmienić się przyszłe biuro, ale z pewnością nie będzie to zmiana niekorzystna. zmiana, lub coś, czego należy się obawiać.

Na razie wygląda na to, że elastyczna praca jest tutaj, aby pozostać, i niezależnie od tego, czy w Twoim biurze jest więcej osób poza nim niż w nim, nadal będzie tam dla tych, którzy wolą pracować w sposób, który stał się znany jako "regularny".

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon: 503-458-238

Email: kontakt@startuproadshow.pl

Adres

00-008 Warszawa 
ul. Tarnowska 4 

Godziny pracy

pn - pt 8:00 - 16:00 

Misja firmy

Zajmujemy się doradztwem w urządzaniu przestrzeni biurowych. Na naszej stronie znajdziecie Państwo wiele ciekawych i przydatnych artykułów związanych z organizacją przestrzeni  biurowej i ergonomią pracy. Zapraszamy do miłej lektury!

Polecamy