Jakie powinno być dobre krzesło biurowe

Jakie jest dobre krzesło biurowe? Wybierając meble do biura, uwzględniamy przy ich wyborze charakter wykonywanej pracy. Często jednak zapominamy, że nasz organizm ma określone potrzeby, które należy uwzględnić przy wyborze mebli do biura. Biurowe meble nie mogą być jedynie praktyczne, estetyczne, ale przede wszystkim ergonomiczne, gdyż tylko takie meble zapewnią nam wysoki komfort użytkowania. Poza względami ergonomicznymi warto zwrócić uwagę również na ich design i jakość wykonania. Kolejnym kryterium przy wyborze mebli biurowych, a szczególnie krzesła biurowego, powinny być potrzeby naszego kręgosłupa. Źle wybrane krzesło biurowe może spowodować problemy z kręgosłupem, zwłaszcza z odcinkiem lędźwiowym.

Wybór odpowiedniego krzesła jest tak samo ważny dla osób, które za biurkiem spędzają tylko kilka godzin, jak też dla osób, które w pozycji siedzącej spędzają tych godzin kilkanaście. Długotrwałe obciążenie mięśni grzbietu i kręgosłupa powoduje nie tylko bóle głowy i pleców, ale doprowadza także do zmian zwyrodnieniowych. Zbyt obciążony kręgosłup, które konsekwencją są dolegliwości bólowe sprawia także, że nie jesteśmy w stanie skupić się nad wykonywaną pracą. Jeżeli mamy więc możliwość wyboru krzesła biurowego, to wybierajmy model o regulowanej wysokości (im więcej możliwości regulowania, tym lepiej), z wygodnym, płaskim siedziskiem, dobrze wyprofilowanym oparciem i z podłokietnikami. Dobrym wyborem są krzesła o stabilnej, wyposażonej dodatkowo w jeżdżące kółka, podstawie. Taki fotel na pewno będzie komfortowy w użytkowaniu.

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon: 503-458-238

Email: kontakt@startuproadshow.pl

Adres

00-008 Warszawa 
ul. Tarnowska 4 

Godziny pracy

pn - pt 8:00 - 16:00 

Misja firmy

Zajmujemy się doradztwem w urządzaniu przestrzeni biurowych. Na naszej stronie znajdziecie Państwo wiele ciekawych i przydatnych artykułów związanych z organizacją przestrzeni  biurowej i ergonomią pracy. Zapraszamy do miłej lektury!

Polecamy