Jak wybrać krzesło do biura

Wybór krzeseł przeznaczonych do biura jest bardzo duży. Ich cena jest mocno zróżnicowana. Za najtańszy fotel zapłacimy w granicach 100 złotych, ale są i takie, których cena sięga tysiąca złotych.

Jakie krzesło biurowe wybrać? Stąd też wybierając biurowe krzesło musimy odpowiedzieć sobie, czy poszukujemy krzesła taniego, czy raczej takiego, na którym będzie nam się wygodnie pracować. Jeszcze jedną kwestią, którą należy rozważyć to choroby, które mogą zostać wywołane zakupem niewłaściwego krzesła. Chodzi tutaj przede wszystkim o choroby kręgosłupa, dolegliwości bólowe szyi i barku, opuchnięte i bolące nogi, bóle głowy, utratę koncentracji. Ostatnia kwestia, którą należy uwzględnić przy wyborze krzesła biurowego to zasady ergonomii. Dobry fotel zaprojektowany zgodnie z zasadami ergonomii powinien mieć regulowaną wysokość. Regulowana wysokość krzesła pozwoli nam ustawić go w najwygodniejszej pozycji w stosunku do wysokości biurka i wzrostu.

Przed zakupem należy przyjrzeć się także oparciu, jak jest ono wyprofilowane. Dobrym wyborem będzie krzesło z podłokietnikami. Praca biurowa to głównie praca w pozycji siedzącej. To dlatego wybór krzesła lub fotela biurowego jest tak ważną sprawą. Wygodne krzesło z dobrze wyprofilowanym oparciem, dodatkowo wyposażone w podłokietniki zapewni nam wysoki komfort użytkowania. Im fotel bardziej niewygodny, tym prawdopodobieństwo schorzeń kręgosłupa większe. Czasem lepiej jest wybrać model droższy, który zapewni lepszą ochronę kręgosłupa, a szczególnie jego odcinka lędźwiowego. Może to ustrzec nas przed poważnymi konsekwencjami, długim zwolnieniem lekarskim i jeszcze dłuższą rehabilitacją.

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon: 503-458-238

Email: kontakt@startuproadshow.pl

Adres

00-008 Warszawa 
ul. Tarnowska 4 

Godziny pracy

pn - pt 8:00 - 16:00 

Misja firmy

Zajmujemy się doradztwem w urządzaniu przestrzeni biurowych. Na naszej stronie znajdziecie Państwo wiele ciekawych i przydatnych artykułów związanych z organizacją przestrzeni  biurowej i ergonomią pracy. Zapraszamy do miłej lektury!

Polecamy