Jakie są podstawowe funkcje ergonomiczne krzesła?

Mobilny charakter fotela czy też krzesła biurowego, to jedna z ważniejszych o ile nie najważniejszych cech, jaką powinien mieć nasz biurowy tron.

Parametry dobrego fotela biurowego Wybierając fotel czy to w salonie meblowym, czy też w sieci warto zwrócić uwagę, czy posiada on następujące funkcje i elementy: - pięcioramienna podstawa - gwarancja stabilności; - możliwość regulacji wysokości; - wyprofilowana pianka siedziska; - regulowane podłokietniki; - funkcjonalne, wyprofilowane oparcie. Dodatkowo, warto wspomnieć, że nieodłącznym elementem ergonomicznego fotela jest mechanizm synchroniczny umożliwiający zmianę kąta odchylenia oparcia względem siedziska, z możliwością dostosowania sprężystości odchylania oparcia do ciężaru siedzącego.

Funkcja ta, gwarantuje możliwość jednoczesne przemieszczanie siedziska i oparcia w odpowiednio ustalonej zależności. Oznacza to, że użytkownik fotela niezależnie od tego w jakiej pozycji się znajduje oraz z jaką częstotliwością się przemieszcza, zawsze będzie on posiadał prawidłowe ułożenie i wsparcie kręgosłupa. Zjawisko to, nazywa się tzw. dynamicznym siedzeniem. Wielu pracodawców, bagatelizuje problem złego ułożenia ciała pracowników, nie wiedząc jak negatywnie wpływa to na efektywność pracy. To właśnie na pracodawcach, leży obowiązek edukowania podwładnych, współpracowników, uświadamianie ich, jakie cechy powinno posiadać ergonomiczne krzesło biurowe oraz korzyści jakie z nich płyną.

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon: 503-458-238

Email: kontakt@startuproadshow.pl

Adres

00-008 Warszawa 
ul. Tarnowska 4 

Godziny pracy

pn - pt 8:00 - 16:00 

Misja firmy

Zajmujemy się doradztwem w urządzaniu przestrzeni biurowych. Na naszej stronie znajdziecie Państwo wiele ciekawych i przydatnych artykułów związanych z organizacją przestrzeni  biurowej i ergonomią pracy. Zapraszamy do miłej lektury!

Polecamy