Podstawowe funkcje ergonomiczne fotela lub krzesła.

Dobrze zaprojektowane krzesło dba o zdrowie zarówno dzieci jak i dorosłych, poprzez kształtowanie właściwej postawy w trakcie siedzenia przy biurku.

Ergonomiczny fotel biurowy Odpowiednie krzesło kształtuje też komfort pracy czy odpoczynku, a o jego ergonomicznej formie decyduje kilka podstawowych właściwości. Przede wszystkim ważna jest funkcja regulowania wysokości siedzenia, daje to możliwość zorganizowania optymalnej dla siebie pozycji względem biurka i monitora komputera. Kolejna istotna funkcja to regulacja podłokietnika, ma to wpływ na całą nasza postawę oraz odpowiednio wyprofilowane oparcie, z funkcją regulacji odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Materiał z jakiego wykonane jest siedzisko też jest istotny, powinna być użyta pianka dostosowująca się do naszego ciała i dająca jak największy komfort siedzenia. Dodatkowo krzesło może być wyposażone w mechanizm regulacji zmiany kąta nachylenia oparcia względem siedzenia, dzięki temu jest możliwe równoczesne przemieszczenie oparcia i siedzenia w odpowiednim układzie, czyli zmiany następują w tym samym momencie, pod różnym kątem nachylenia. W ten sposób krzesła praktycznie „rusza się” razem z nami. Bardzo ważne jest aby pracownicy i pracodawcy rozumieli i doceniali funkcje foteli biurowych, a przez to odpowiednio je dobierali. Jednak, aby tak się działo musi nastąpić odpowiednia edukacja dla użytkowników krzeseł i w ten sposób eliminować wszystkie błędy przy wyborze.

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon: 503-458-238

Email: kontakt@startuproadshow.pl

Adres

00-008 Warszawa 
ul. Tarnowska 4 

Godziny pracy

pn - pt 8:00 - 16:00 

Misja firmy

Zajmujemy się doradztwem w urządzaniu przestrzeni biurowych. Na naszej stronie znajdziecie Państwo wiele ciekawych i przydatnych artykułów związanych z organizacją przestrzeni  biurowej i ergonomią pracy. Zapraszamy do miłej lektury!

Polecamy