Jak wybrać krzesło i fotel do biura?

Obecnie nikt nie zdziwi się, kiedy w sklepie zobaczy różnorodność i mnogość krzeseł oraz foteli, które przeznaczone są do biura. Są to meble, które posiadają zupełnie inne cechy charakterystyczne niż meble, które umieszczamy we własnych domach.

Fotel i krzesło biurowe Ma to ogromne znaczenie nie tylko dla sprzedawców, którzy prowadzą sprzedaż mebli, ale także dla klientów. Krzesło biurowe to ten rodzaj mebla, który kupuje się zdecydowanie częściej niż inne rodzaje mebli biurowych. Wynika to z prostego faktu: trudno znaleźć drugi tak intensywnie użytkowany mebel. Ślady użytkowania pojawiają się na skutek tego, że codziennie przez pięć dni w tygodniu siedzimy na nim nawet przez kilkanaście godzin dziennie. Naturalnym jest więc, że mogą pojawić się na nim ślady zniszczenia. Czy wygodny fotel do biura zapewnia nam jedynie komfort? Odpowiedź brzmi nie. Trzeba pamiętać, że prawidłowa postawa to pewność, że nasz kręgosłup będzie zdrowy, a praca efektywna.

Pracownik, który nie odczuwa komfortu bądź boryka się z dolegliwościami ze strony układu ruchu nie będzie pracował wydajnie. Skupienie uwagi na wykonywanych zadaniach będzie po prostu niemożliwe. Wraz z upływem czasu zmęczenie fizyczne zacznie skutkować problemami ze zdrowiem. Bardzo ważne jest więc, aby dokładnie przyjrzeć się, jaki jest profil krzesła, jego siedzisko oraz oparcie. Siedzisko nie może być zbyt miękkie. Z kolei oparcie powinno dawać się regulować. Dzięki temu bez trudu będzie można dopasować je do indywidualnych preferencji. Dzięki regulowanej wysokości krzesła możliwa stanie się komfortowa praca nawet wtedy, kiedy zaliczamy się do osób o mało typowym wzroście.

Wysokość krzesła musi być także dopasowana do wysokości biurka. Koniecznie pod uwagę trzeba wziąć to, czy pracować będziemy przy komputerze stacjonarnym czy laptopie. Istotne jest także to, ile miejsca wolnego chcemy mieć na nogi. Istotne są również regulowane podłokietniki, zagłówek i głębokość. Te funkcje ma jednak nie każdy model fotela. Warto jednak pamiętać, że dla wielu osób mogą one okazać się naprawdę przydatne. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy ważniejsza jest ergonomia czy estetyka. Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie jest niemożliwe. Najlepiej próbować znaleźć kompromis. Znaczenie ma także cena, którą zawsze warto wziąć pod uwagę.

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon: 503-458-238

Email: kontakt@startuproadshow.pl

Adres

00-008 Warszawa 
ul. Tarnowska 4 

Godziny pracy

pn - pt 8:00 - 16:00 

Misja firmy

Zajmujemy się doradztwem w urządzaniu przestrzeni biurowych. Na naszej stronie znajdziecie Państwo wiele ciekawych i przydatnych artykułów związanych z organizacją przestrzeni  biurowej i ergonomią pracy. Zapraszamy do miłej lektury!

Polecamy