Zasady prawidłowego ustawiania fotela biurowego

Praca pracowników biurowych to głównie praca siedząca. W przypadku pracowników biurowych bardzo ważny jest więc właściwie dobrany fotel biurowy. Od modelu fotela, jego ergonomii zależy nasze samopoczucie.

Właściwe ustawienie krzesła biurowego Źle dobrany i niewłaściwie wyregulowany fotel może powodować bóle pleców i kręgosłupa. W wielu przypadkach dolegliwości bólowe nie ograniczają się tylko do pleców i kręgosłupa, często boli jeszcze głowa. Dolegliwości bólowe powodują spadek wydajności w pracy, myślimy głównie o tym, aby przestało nas boleć. Źle dobrany i uregulowany fotel po dłuższym czasie może być nawet powodem tak poważnej dolegliwości, jaką jest zwyrodnienie kręgosłupa. Dlatego zanim kupimy fotel biurowy sprawdźmy, czy da się go ustawić kierując się zasadami ergonomii.

Jaka powinna być jego wysokość

Wysokość fotela biurowego powinna być tak dobrana, aby w czasie pracy nasze nogi swobodnie opierały się na podłodze. Siedząc na fotelu przyjmujemy pozycję z lekko rozchylonymi kolanami oraz pozycję, która pozwoli osiągnąć pomiędzy podudziami a kolanami kąt prosty.

Jak wyregulować podłokietniki

Przystępując do regulacji podłokietników, siadamy na fotelu, przysuwając go blisko biurka. Wysokość krzesła regulujemy tak, aby łokcie utworzyły kąt dziewięćdziesięciu stopni. Na koniec dopasowujemy odległość podłokietników od biurka przesuwając je w kierunku horyzontalnym.

Jak siedzieć na fotelu z podłokietnikiem

Pracując przy biurku, ramiona opieramy na podłokietnikach. Przyjmując taką pozycję odciążamy kręgosłup. W takiej pozycji plecy powinny być zaokrąglone.

Na co jeszcze zwrócić uwagę

Nasze plecy opieramy na oparciu fotela na wysokości łopatek. Jeżeli fotel ma więcej możliwości regulacji, to oparcie ustawiamy tak, aby odciążyć lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Prawidłowe wyregulowanie wysokości, oparcia i podłokietników odciąży nasz kręgosłup.

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon: 503-458-238

Email: kontakt@startuproadshow.pl

Adres

00-008 Warszawa 
ul. Tarnowska 4 

Godziny pracy

pn - pt 8:00 - 16:00 

Misja firmy

Zajmujemy się doradztwem w urządzaniu przestrzeni biurowych. Na naszej stronie znajdziecie Państwo wiele ciekawych i przydatnych artykułów związanych z organizacją przestrzeni  biurowej i ergonomią pracy. Zapraszamy do miłej lektury!

Polecamy