Krzesło biurowe - konsekwencje złego wyboru

Zazwyczaj najważniejszymi kryteriami, którymi kierujemy się wybierając wyposażenie przestrzeni biurowej są charakter wykonywanej przez nas pracy oraz oryginalny, indywidualny styl mebli.

Dopasowanie fotela do użytkownika Bardzo dużo osób jednak, pomija fakt, że nieodłączny element wyposażenia biurowego, a więc krzesło musi być wyprofilowany pod kątem indywidualnych potrzeb pracownika. Można więc śmiało uznać, że wygoda,komfortu są równorzędnie istotne co właściwości estetyczne i funkcjonalność mebli biurowych. Te wszystkie aspekty, sprowadzają się do głównej cechy, jaką powinien mieć mebel biurowy, mianowicie - ergonomia. Niewielu jednak ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje może nieść za sobą wybór nieodpowiedniego fotela. W takich sytuacjach, nierzadko jesteśmy narażeni na wyjątkowo niebezpieczne problemy ze zdrowiem.

Nie ważne, ile czasu spędzamy przy biurku. Czy są to trzy, cztery czy dwanaście godzin - ważne, by fotel był w jak największym stopniu dopasowany do naszej sylwetki. Jest to bardzo istotne, bowiem systematyczne obciążenie kręgosłupa prowadzi do pojawienia się bólu właśnie kręgosłupa oraz okolicznych mięśni. Jednak ból, bardzo często jest bagatelizowany, ponieważ w pierwszym stadium ma charakter miejscowy, trwa jedynie kilka chwil. Ignorowanie problemu, daje się we znaki dopiero gdy na zaawansowanym etapie lekkie kłucie w okolicach osi przeradza się w chroniczny, nieznośny ból. To tylko jedna z wielu konsekwencji źle dobranego fotela. Bardzo często, kilkugodzinne przyjmowanie niewłaściwej postawy ciała, prowadzi do stałych krzywizn kręgosłupa, bólu mięśni oraz stawów. By tego uniknąć, warto zdecydować się na fotel biurowy, który w dużym stopniu będzie odpowiadał indywidualnym potrzebom użytkownika. Optymalnym rozwiązaniem jest wybór takiego krzesła czy też fotela, który posiada opcję regulacji podłokietników, wysokości oraz oparcia.

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon: 503-458-238

Email: kontakt@startuproadshow.pl

Adres

00-008 Warszawa 
ul. Tarnowska 4 

Godziny pracy

pn - pt 8:00 - 16:00 

Misja firmy

Zajmujemy się doradztwem w urządzaniu przestrzeni biurowych. Na naszej stronie znajdziecie Państwo wiele ciekawych i przydatnych artykułów związanych z organizacją przestrzeni  biurowej i ergonomią pracy. Zapraszamy do miłej lektury!

Polecamy