Wpływ krzesła biurowego na nasze zdrowie

Głównymi kryteriami, jakimi zazwyczaj kierujemy się wybierając meble biurowe są charakter wykonywanej przez nas pracy oraz profesjonalny styl.

Wygodny fotel biurowy Wiele osób jednak, zapomina o tym, że nieodłączny element wyposażenia biurowego, a więc fotel musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Można uznać, że poziom komfortu jest równie istotny co walory estetyczne i zastosowanie praktyczne mebli biurowych. Te wszystkie cechy, można połączyć w jeden termin, mianowicie "ergonomię". Jeśli pominiemy ten aspekt, to wybierając niewłaściwie fotel, bardzo często jesteśmy narażeni na wyjątkowo niebezpieczne problemy ze zdrowiem.

Niezależnie od tego czy spędzamy za biurkiem kilka minut, czy całą dobę, bardzo istotną kwestią jest wsparcie dla kręgosłupa, bowiem jego systematyczne obciążenie prowadzi do pojawienia się bólu właśnie w okolicach osi człowieka oraz okolicznych mięśni. Co gorsza, o ile w pierwszym stadium, ból jest miejscowy, trwa jedynie kilka chwil, to na zaawansowanym etapie, przeradza się w chroniczny, nieznośny ból pleców. Jednak ból, to tylko jeden z wielu konsekwencji źle dobranego fotela. Nierzadko, wielogodzinne przyjmowanie niepoprawnej postawy ciała, prowadzi do stałych deformacji kręgosłupa, bólu mięśni oraz stawów. By tego uniknąć, warto zdecydować się na inwestycję w fotel biurowy, który w dużym stopniu będzie odpowiadał indywidualnym potrzebom użytkownika. Optymalnym rozwiązaniem jest wybór takiego krzesła czy też fotele, który posiada opcję regulacji podłokietników, wysokości oraz oparcia.

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon: 503-458-238

Email: kontakt@startuproadshow.pl

Adres

00-008 Warszawa 
ul. Tarnowska 4 

Godziny pracy

pn - pt 8:00 - 16:00 

Misja firmy

Zajmujemy się doradztwem w urządzaniu przestrzeni biurowych. Na naszej stronie znajdziecie Państwo wiele ciekawych i przydatnych artykułów związanych z organizacją przestrzeni  biurowej i ergonomią pracy. Zapraszamy do miłej lektury!

Polecamy